ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia dodatkowe w ramach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego Częstotliwość Grupy
Tańce połamańce

 

Razem tańczymy, skaczemy i śpiewamy w rytm naszych ulubionych utworów muzycznych. Niczym nie skrępowany ruch jest najlepszą formą radosnego rozładowania napięcia i wydobycia nadmiernej energii, co przydaje się każdemu z nas.

1 x w tygodniu wszystkie
Zajęcia kulinarne

 

Uczymy się ugniatać ciasto, przyprawiać sałatki, tworzyć wiosenne kanapki. Każde z Dzieci z zainteresowaniem odkrywa tajniki pieczenia, gotowania i przyrządzania różnych potraw. Z jeszcze większą przyjemnością Dzieci kosztują wszystkich swoich wyrobów!

1 x w miesiącu wszystkie
Zdrowy Przedszkolak

 

Na zajęciach z Profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia Dzieci dowiadują się co to jest zdrowie: co robić by być zdrowym, jak się odżywiać, jak dbać o swoją sprawność fizyczną, co robić aby mieć piękny uśmiech, jak zadbać o swoją higienę…

1 x na 2 tygodnie wszystkie
Matematyka na wesoło 1 x na miesiąc wszystkie
Małe “BHP”

 

Dzieci poznają zasady bezpiecznej zabawy w domu, przedszkolu i na dworze. Uczą się rozpoznawać różne zagrożenia, które mogą je spotkać każdego dnia i dowiadują się w jaki sposób ich unikać. Zajęcia pomagają Dzieciom zdobywać umiejętności, kształtują nawyki i postawy pro-bezpieczne.

1 x w miesiącu wszystkie
Przyrodnik

 

Dzieci poznają przyrodę wszystkimi swoimi zmysłami i poprzez działania praktyczne: sadzą fasolę, pielęgnują kwiatki, topią śnieg. Jednym słowem uczą się Świata!

1 x w miesiącu wszystkie
Zajęcia teatralne

 

Dzieci wykorzystują mowę do zadań twórczych, improwizują wokalnie i instrumentalnie. Uczą się układów, scen, choreografii, piosenek i wierszyków. Wszystkie te działania podejmują podczas jednych zajęć – zajęć teatralnych. Dzięki nim uczą się wyrażać własne uczucia, rozwijać wrażliwość, wyobraźnię i koncentrację. Stają się bardziej świadomymi i pewnymi swoich gestów i swojej mowy. Dzieci stają się pewne siebie.

1 x w tygodniu 4,5 latki
Gimnastyka dla języka 1 x na dwa tygodnie 3 latki
Język lata jak łopata

 

Dzieci rozwijają swoją mowę poprzez naukę nowych słów oraz naukę prawidłowego i logicznego konstruowania wypowiedzi.

1 x na dwa tygodnie 5 latki
Literkowe ABC 1 x na miesiąc wszystkie
Ćwiczenia gramoforyczne

 

Dzieci rozwijają swoją mowę poprzez naukę nowych słów oraz naukę prawidłowego i logicznego konstruowania wypowiedzi.

1 x w tygodniu 4,5 latki
Bzik

 

“Każdy z nas ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma”. Podczas naszych zajęć każdy ma swój własny dzień, w którym może przedstawić swojego bzika, czyli wszystko to, co go interesuje.

1 x w miesiącu 5,6 latki

Rytmika

Zajęcia rytmiczne w szczególny sposób wpływają na rozwój osobowości Dziecka. Przede wszystkim na rozwój intelektualny, emocjonalny i psychofizyczny. Zajęcia rytmiczne polegają na uwrażliwianiu Dziecka na zmiany tempa (“szybko-wolno” zarówno podczas śpiewu, gry na instrumencie, jaki i podczas zabaw ruchowych). Dzieci uczą się odróżniać dźwięki wysokie od niskich, głos męski od żeńskiego. Poznają dynamikę dźwięku (cicho-głośno), próbują rozpoznawać głosy z otoczenia i brzmienie instrumentów. Naśladują ruchem linię melodyczną utworu. Powtarzają rytm klaszcząc, tupiąc czy maszerując.

2 x w tygodniu wszystkie
Spotkania z muzyką klasyczną/innych kultur (bębny) 1 x w tygodniu 4,5 latki
Orkiestra bum-cyk-cyk

 

Mali muzykanci dzięki tym zajęciom uczą się improwizować, wykorzystują przy tym przedmioty znajdujące się w najbliższym otoczeniu: stół, podłogę, krzesło, czy kartkę papieru. Bawią się wydobywając dźwięk z instrumentów perkusyjnych takich jak: bębenek, tamburyn, grzechotka, kołatka, drewnianka, trójkąt.

1 x w tygodniu wszystkie
Filmowe czwartki 1 x w tygodniu wszystkie
Zajęcia dodatkowe płatne organizowane przez firmy zewnętrzne. Częstotliwość Cena
J. angielski

2 x w tygodniu 2 x 30min.,

4 x w tygodniu 4 x 30min.

60zł/ miesiąc

100zł/miesiąc

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

 

1 x w tygodniu

50zł/miesiąc

Logopedia indywidualna 1 x w tygodniu (30 min.) 35zł/ 1 zajęcie
Tańce 1 x w tygodniu (30 min.) 50zł/ miesiąc
Robotyka 1 x w tygodniu (45 min) 22zł/ 1 zajęcie